Vijesti iz knjižnice

Što se dogodilo Bajkoljupcima?

Prema rasporedu Mjeseca hrvatske knjige današnji dan bio je rezerviran za početak projekta BAJKOLJUPCI u 1. a i b razredu. Projekt je zamišljen kao eksperiment kojim želimo dokazati da priče i bajke pomažu i djeci i cvijeću da rastu zdravo i veselo. Naime, svakog ponedjeljka za dobar početak tjedna prvačići će s knjižničarkom u odabranom razrednom kutiću  čitati jednu bajku. U pokusu sudjeluju i dvije identične teglice ljubičica, no jedna je smještena u kutiću gdje se bajka čita, a druga na suprotnoj strani razreda dokle priča ne dopire. Hoće li ljubičice jednako rasti i cvjetati do kraja školske godine pitamo se sada svi!?

Otvorenje projekta trebalo je početi prvi školski sat u 8:00 no knjižničarka je ušla u prazni razred i ništa joj nije bilo jasno. Potražila je prvačiće u susjednom razredu, ni oni nisu znali gdje su učenici  1. a i učiteljica pa je knjižničarka potrčala natrag do knjižnice pomislivši da su možda otišli tamo, ali ni tamo ih nije bilo! Vratila se knjižničarka do razreda 1. a i tek tada ugledala poruku na vratima - dakle, prvačiće je začarala vještica i oni su nestali, a samo ih knjižničarka može odčarobirati - pročitajte kako!

U pomoć je knjižničarki priskočila i vjeroučiteljica Anita koja je slučajno prolazila pored razreda i njih dvije zajedničkim snagama prateći uputstva uspjele su vratiti Bajkoljupce u razred - veselju nije bilo kraja.

Veselo je bilo i idućeg sata s Bajkolupcima 1. b razreda koji su na originalne načine protumačili naziv Bajkoljupci te uživali u prvoj pročitanoj bajci.

Za prvi susret Bajkoljupci su slušali bajku ŽABICA DJEVOJKA koja je na kraju postala kraljica, a vama preporučamo da dođete u knjižnicu, posudite bajku i saznate kako!!!

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 22. 10. 2018.