Ravnateljičino obraćanje učenicima na početku nove nastavne godine

Tijekom prvoga nastavnog tjedna ravnateljica Marica Cik Adaković je održala sastanke sa svim učenicima naše škole.

U ponedjeljak 9. rujna u 8 sati okupila je učenike 5. i 6. razreda koji su od ove nastavne godine formirani u nova razredna odjeljenja te su im predstavljeni razrednici i predmetni učitelji. U srijedu 11. rujna  dobrodošlicu je poželjela svim učenicima od 2. do 4. razreda, a u petak 13. rujna najstarijim polaznicima naše škole (sedmašima i osmašima).

Nakon svečane himne ravnateljica je svima  poželjela uspjeh u učenju i savladavanju novih vještina i znanja tijekom ove nastavne godine te ih podsjetila na Pravilnik o kućnom redu koji će ponovno proći sa svojim razrednicima. Zamolila ih je da poštuju pravila i njeguju međusobnu suradnju – neka paze na naše najmlađe, učenike prvog razreda, te im pruže pomoć i podršku u njihovim prvim danima školovanja. U ljetnim mjesecima obnovljene su neke školske prostorije i zamolila ih je da vode brigu o školskoj imovini.

Svim učenicima koji putuju skrenula je pozornost na ponašanje tijekom vožnje školskim autobusom.

Od većih obljetnica ove nastavne godine Školu očekuje obilježavanje 200. obljetnice Područnog odjela u Šemovcima što ćemo svečano proslaviti prigodnim programom na Predmartinjskoj večeri kulture u studenom. Četvrtaše i osmaše je podsjetila da ih u ožujku i travnju očekuje pisanje nacionalnih ispita te da marljivo rade u mjesecima koji dolaze kako bi bili što uspješniji.

Spomenula je kako je i ove godine Općina Virje učenike darivala kompletom bilježnica, a sufinancira i radne bilježnice.

Učiteljica Mirjana Gašparić, voditeljica Aktiva razredne nastave

Ivana Radić, školska logopedinja

objavio: Danijela Sunara Jozek   datum: 13. 9. 2024.

« Listopad 2024 »