Prvašići u školskim klupama

Nova nastavna godina počela je 9. rujna 2024.

Posebno svečano bilo je u 11 sati kada su u Glazbenu dvoranu došli naši prvašići kojima je danas bio prvi nastavni dan u započetom osnovnoškolskom obrazovanju. Naše drage prvašiće i njihove roditelje u Glazbenoj dvorani dočekala je ravnateljica Marica Cik Adaković s načelnikom Općine Mirkom Perokom. S uzbuđenjem i nestrpljenjem upoznali su svoje nove učiteljice, Sanjicu Kovač (učiteljicu 1. a razreda) i Maju Paska Šabatović (učiteljicu 1. b razreda). Ovaj svečani trenutak počeo je intoniranjem hrvatske himne što je u našoj školi uobičajeno već godinama. Naše violinistice Marija Zalar i Marta Cikoš izvele su kratku glazbenu točku.

Ravnateljica je tijekom pozdravne dobrodošlice izvijestila o poduzetim ljetnim radovima: uređenju učionica, videonadzoru u matičnoj i područnim školama te postavljenoj elektrani na krovu matične škole kojom ćemo postići još veću energetsku neovisnost, a na putu zelene tranzicije kojoj teži naš osnivač Koprivničko-križevačka županija. I ravnateljica i načelnik istaknuli su važnost sigurnosti naših učenika u školi i na prometnicama te kako svi zajedno činimo sve da bi djeca, koja su naše najveće blago, bila sigurna.

Poželjeli su im dobrodošlicu te mnogo uspjeha u osnovnoškolskom obrazovanju. Nakon pozdrava prvašići su sa svojim učiteljicama i roditeljima otišli u učionice gdje su saznali što ih sve očekuje u prvom razredu. Tamo su ih dočekale sigurnosne marame, dar naše Županije i Hrvatskih cesta,  udžbenici koje osigurava nadležno ministarstvo, a pisanke i pernice dodatno su ih razveselile.

Zahvaljujemo Općini Virje, ne samo na darovanim pisankama i pernicama, već i na sufinanciranju radnih bilježnica kako za prvačiće tako i ostale učenike.

Učiteljice: Sanjica Kovač i Maja Paska Šabatović

objavio: Darko Herbai Maja Paska Šabatović   datum: 10. 9. 2024.

« Listopad 2024 »