9. Mala virovska prkačijada

U petak 17. svibnja 2024. u maloj sportskoj dvorani naše škole, u okviru Virovske prkačijade, upriličena je slastičarska manifestacija Mala virovska prkačijada.

Virovska prkačijada - međunarodni je festival spravljanja sitnih kolača koje zovemo prkači, a Mala virovska prkačijada natjecanje je učenika osnovnih škola (četvrtaša) središnje Podravine u spravljanju tih sitnih kolača. Svake godine priređuje se pod stručnim vodstvom našeg školskog odbornika te Podravkinog promotora Dražena Đuriševića.

Nakon pozdravnog govora ravnateljice škole Marice Cik Adaković Malu virovsku prkačijadu otvorio je zamjenik župana Ratimir Ljubić, a svečanosti su pribivali i pročelnica Službe ureda župana Melita Ivančić te savjetnik za komunikacije i protokol Karlo Sigetić.

Ovogodišnju Malu virovsku prkačijadu vodile su mlade voditeljice Cindy Bingula i Lea Špoljar pod vodstvom školske knjižničarke Đurđice Krčmar Zalar, a u natjecanju je sudjelovalo čak devet kolačarskih ekipa učenika četvrtih razreda s učiteljicama susjednih, prijateljskih škola – Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko Sunce iz Koprivnice (prvi puta na natjecanju), Osnovna škola Mihovil Pavlek Miškina iz Đelekovca, Osnovna škola Ivan Lacković Croata iz Kalinovca, Osnovna škola Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice, Osnovna škola Koprivnički Bregi, Područna škola Kutnjak, Osnovne škole Legrad, Osnovna škola Prof. Blaž Mađer iz Novigrada Podravskog, Osnovna škola Andrije Palmovića iz Rasinje  te Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara Virje. Učenici su dobili zadatak okušati se u pripremi kruškica i breskvica.

Nakon natjecateljskog dijela pripreme kolača, uslijedio je prezentacijski dio u kojem su učenici prezentirali kolače koje su napravili kod kuće. Sudionici natjecanja pokazali su sva svoja zavidna slastičarska i prezentacijska umijeća, ali ipak, i među njima je bilo onih najboljih.

Prosudbeno povjerenstvo u sastavu Jasne Šignjar, Mirjane Benkek i Sandre Jadek učenike je vrednovalo u tri kategorije:

- najbolja prezentacija:

1. mjesto: Osnovna škola Andrije Palmovića iz Rasinje

2. mjesto: Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara Virje

3. mjesto: Osnovna škola Prof. Blaž Mađer iz Novigrada Podravskog

- najbolja kruškica:

1. mjesto: Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko Sunce iz Koprivnice

2. mjesto: Područna škola Kutnjak, Osnovne škole Legrad

3. mjesto: Osnovna škola Mihovil Pavlek Miškina iz Đelekovca

- najbolja breskvica:

1. mjesto: Osnovna škola Ivan Lacković Croata iz Kalinovca

2. mjesto: Osnovna škola Koprivnički Bregi

3. mjesto: Osnovna škola Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice.

Svojim nastupom Malu prkačijadu obogatili su naši školski tamburaši s učiteljom Draženom Štefanom i plesno folklorna skupina s učiteljicom Mirjanom Gašparić, a posebno zanimljiv program bio je Cooking show koji je vodila dopredsjednica Sekcije slastičara Hrvatske Sandra Jadek. Također, bio je predstavljen i videospot kojim se ove godine naša škola predstavila na eTwinning projektu Schoolvision.

Ponosni smo na predstavnike naše škole, učenike četvrtog razreda – Klaru Frajt i Filipa Šoša s učiteljicom Majom Paska Šabatović.

Čestitamo svim sudionicima Male prkačijade i veselimo se slastičarskom druženju i iduće godine!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 17. 5. 2024.

« Listopad 2024 »