Susret s književnicom i misionarkom Snježanom Tišljarić

Može li se Nebo zagrliti?

Polaznici Medijske grupe, Malih knjižničara i Novinarsko-literarne grupe 30. studenoga 2023. družili su se sa Snježanom Tišljarć, odgajateljicom u vrtiću, autoricom knjige Ninaipenda Afrika, ali prije svega osobom velika srca koja zajedno s Udrugom Zdenac pomaže djeci u Tanzaniji te, kada joj vrijeme dopušta, tamo volontira.

Snježana Tišljarić im je govorila o svom susretu s Afrikom i djecom u Africi, pomaganju potrebitima, neodustajanju od svojih snova i vjere u sebe. Uz fotografije i videozapise iz Afrike gošća je pokušala našim učenicima dati odgovor na pitanje Može li se Nebo zagrliti? te su mogli vidjeti kako djeca u Tanzaniji žive, kako se školuju, što ih čini sretnima te kako mi možemo pomoći malim prijateljima na afričkom kontinentu.

Susret je organiziran u sklopu dugogodišnjih školskih projekata Što mogu učiniti za tebe? i S knjigom izlazim., a cilj je mlade ljude potaknuti na pomaganje (pogotovo u ovo blagdansko vrijeme) te osvijestiti koliko smo sretni što imamo: obitelj, zdravlje, topao dom, odjeću, hranu, igračke, što možemo u školu…

Na kraju susreta učenike je jako razveselio razgovor putem videopoziva s Annom Edwin Ngwale iz Tanzanije koja je početkom 2023. godine bila u našoj školi kada je boravila u Hrvatskoj gdje je učila hrvatski kako bi pomagala u komunikaciji svim misionarima koji dolaze u njezinu zemlju.

Danijela Sunara-Jozek, prof.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 4. 12. 2023.