Postavljeno knjižno stablo u Sudetinom kutku

U četvrtak 26. listopada u Sudetinom kutku ravnateljica Marica Cik Adaković, knjižničarka Đurđica Krčmar Zalar, učitelj Likovne kulture Josip Kovačić, učiteljice Hrvatskoga jezika Katarina Franjo i Danijela Sunara-Jozek s polaznicima Malih knjižničara, Medijske grupe i Novinarsko-literarne grupe svečano su otvorili knjižno stablo. Ovaj je događaj još jedna aktivnost u sklopu projekta S knjigom izlazim koji se u našoj školi provodi već nekoliko godina.

Aktivnost je započela još prošle nastavne godine radionicom povodom Dana materinskoga jezika kada su učenici osmišljavali posebnu policu za knjige koja će krasiti školski kutak posvećen hrvatskom književniku i virovskom učitelju Đuri Sudeti. Učeničke ideje u knjižno stablo pretvorio je učitelj Josip Kovačić i trenutno se na njemu nalaze knjige zavičajnih književnika Darka Pernjaka i Nade Mihoković-Kumrić te stručne knjige koje su namijenjene odraslima koji dolaze u našu školu. Knjige će učenici moći posuđivati na način da sami upišu kada su posudili knjigu te njezin naslov.

Ovim je događajem obilježen Mjesec hrvatske knjige koji se održava od 15. listopada do 15. studenoga 2023. pod krilaticom Nek' ti riječ ne bude strana(c), ali i obljetnicu smrti zavičajnoga književnika Frana Galovića. Njegovi su stihovi ispisani na lišću koje krasi stablo.

Velika podrška u realizaciji projekta nam je gospođa Marija Tomić, a s obzirom na to da je naš bivši učenik Petar Sočec bio jedan od sudionika projekta S knjigom izlazim i njegov literarni ostvaraj nalazi se ispisan na stablu.

Smjenom godišnjih doba i naše će stablo mijenjati svoj vizualni identitet.

Dođite u našu školu, sjednite u Sudetin kutak i pročitajte koji redak.

Kad srce kaže ,,DAˮ čitanju!

Danijela Sunara-Jozek, prof.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 2. 11. 2023.