Županijski stručni skup učitelja i nastavnika Hrvatskoga jezika

Naša je škola 24. kolovoza 2023. ugostila učitelje i nastavnike Hrvatskoga jezika Koprivničko-križevačke županije koji su održali stručni skup pod vodstvom voditeljica Marije Halaček, prof., učiteljice izvrsne savjetnice i mr. sc. Danijele Vrtiprah, prof. savjetnice.

Na početku rada sudionicima je dobrodošlicu zaželjela ravnateljica Škole Marica Cik Adaković, prof., ravnateljica mentorica koja je kao učiteljica Hrvatskoga jezika bila voditeljica Županijskoga vijeća učitelja Hrvatskoga jezika za našu županiju. Predstavila je Virje i našu školu istaknuvši posebnosti, projekte i aktivnosti koje provodimo.

U radnom dijelu skupa učitelji iz osnovnih i nastavnici iz srednjih škola izlagali su i raspravljali o učeničkom kognitivnom znanju na prijelazu iz 4. u 5. razred te iz 8. razreda u srednje škole (što se očekujemo od njih, a što oni znaju i mogu). O prijelazu učenika iz 8. razreda u srednje škole govorile su učiteljice Katarina Franjo, prof., učiteljica savjetnica i Danijela Sunara-Jozek, prof.

Cilj ovoga skupa bio je osvijestiti probleme s kojima se susreću u radu s učenicima učitelji Hrvatskoga jezika na svakoj razini te zašto učenici ponekad ne usvoje sve ono što je propisano Kurikulumom nastavnog predmeta Hrvatski jezik za osnovne škole i gimnazije kako bi što bolje i kvalitetnije planirali nastavne sadržaje za sljedeću nastavnu godinu.

Danijela Sunara-Jozek, prof.

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 25. 8. 2023.