Državno natjecanje "Sigurno u prometu"

Od 23. do 26. svibnja u Osnovnoj školi Zadarski otoci, Zadar održano je  29. Državno natjecanje Sigurno u prometu.

Natjecanje su organizirali Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatski autoklub, uz potporu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske. Naša učenica Marta Cikoš sudjelovala je na natjecanju i u ekipi s učenicima (Magdalenom Matešić, Markom Šijanom i Mateom Plakom) iz Osnovne škole Vladimir Nazor Križevci, predstavljajući Koprivničko-križevačku županiju, osvojila četvrto mjesto. Njihovi mentori su Sandra Vurnek iz Osnovne škole Vladimir Nazor Križevci i Marijo Oštrkapa iz naše škole.

Natjecanje je otvorio predsjednik Hrvatskog autokluba Slavko Tušek, u nazočnosti predsjednika Autokluba Zadar Ivana Dujića te predstavnika Zadarske županije, Ministarstva unutarnjih poslova – Policijske uprave zadarske, brojnih predstavnika autoklubova udruženih u Hrvatski autoklub te natjecateljica i natjecatelja te njihovih učitelja/mentora iz svih županija.

Akcija Sigurno u prometu uključuje školska natjecanja, zatim županijska natjecanja tijekom travnja i svibnja u županijama te na kraju državno natjecanje. Prvog dana natjecanja, 24. svibnja 2023., provedeno je testiranje iz poznavanja propisa i vještina prolaska kroz biciklistički poligon nazvan labirint života. Drugog dana natjecanja, 25. svibnja, nakon svečanog otvorenja, provedeno je testiranje iz vještina upravljanja biciklom na tri pozicije biciklističkog poligona.

Čestitamo našoj učenici Marti i njezinom mentoru na odličnom uspjehu!

Marijo Oštrkapa

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 31. 5. 2023.