8. Mala virovska prkačijada

U petak 19. svibnja 2023. u maloj sportskoj dvorani naše škole, u okviru Virovske prkačijade, upriličena je slastičarska manifestacija Mala virovska prkačijada.

Virovska prkačijada - međunarodni je festival spravljanja sitnih kolača koje zovemo prkači, a Mala virovska prkačijada natjecanje je učenika osnovnih škola (četvrtaša) središnje Podravine u spravljanju tih sitnih kolača. Svake godine priređuje se pod stručnim vodstvom našeg školskog odbornika te Podravkinog promotora Dražena Đuriševića. Ove godine članovi prosudbenog povjerenstva bili su Dragica Lukin, Stjepan Odobašić i Jasna Šignjar.

Nakon pozdravnih govora ravnateljice škole Marice Cik Adaković, dožupana Koprivničko-križevačke županije Ratimira Ljubića, načelnika Općine Virje Mirka Peroka, Podravkinog promotora Dražena Đuriševića, idejnog začetnika ovog projekta Stjepana Odobašića te člana prosudbenog povjerenstva Sarkisa Yacoubiana, 8. Mala virovska prkačijada mogla je početi.

Ove godine sudjelovalo je sedam kolačarskih ekipa učenika četvrtih razreda s učiteljicama susjednih nam, prijateljskih škola - OŠ Ferdinandovac (Područna škola Drenovica), OŠ Ferdinandovac, OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec, OŠ Gola, OŠ Koprivnički Ivanec, OŠ Andrije Palmovića Rasinja, OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, a učenici su dobili zadatak okušati se u pripremi kokos rolada.

Nakon natjecateljskog dijela pripreme kolača, uslijedio je prezentacijski dio u kojem su učenici prezentirali kolače koje su napravili kod kuće. Sudionici natjecanja pokazali su sva svoja zavidna slastičarska i prezentacijska umijeća, ali ipak, i među njima je bilo onih najboljih.

Tako je prvo mjesto u izradi najboljih kolača, najprkača, zauzela OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, drugo mjesto OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec, a treće mjesto Osnovna škola Ferdinandovac, Područna škola Drenovica.

U kategoriji najbolje prezentacije kolača prvo mjesto zauzela je OŠ Andrije Palmovića Rasinja, drugo mjesto OŠ Koprivnički Ivanec, a treće mjesto OŠ Ferdinandovac.

Za najkreativniji kolač nagradu je dobila OŠ Gola.

Svojim nastupom Malu prkačijadu obogatili su naši školski tamburaši i mali folkloraši, a posebno zanimljiv program Cooking show pripremio je Podravkin promotor kulinarstva Zlatko Sedlanić.

Ponosni smo na predstavnike naše škole, učenike četvrtog razreda - Ivu Špoljar i Antonija Fanceva te njihovu učiteljicu Ivanku Seleš.

Čestitamo svim sudionicima Male prkačijade i veselimo se slastičarskom druženju i iduće godine!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 19. 5. 2023.