Božićna priredba 2019.

Scenskim prikazom Svjetlo se ne smije ugasiti Medijske grupe (voditeljice Katarine Franjo) i božićnom pjesmom Božić naš, koju su uz pratnju zboraša otpjevale učenice Hana Šoš i Mia Ivančić, otvorena je tradicionalna školska Božićna priredba koja se ove godine održala u četvrtak 19. prosinca, u Glazbenoj dvorani naše škole.

Više - pod opširnije.

I ove godine božićni program za svoje učitelje, roditelje i sumještane pripremili su naši učenici sa svojim voditeljima izvannastavnih aktivnosti. S lijepo uređene pozornice (uredio ju je učitelj Likovne kulture Josip Kovačić) prekrasne božićne pjesme pjevao nam je Pjevački zbor uz pratnju Tamburaškog orkestra Darka Gabaja. Posebno božićno raspoloženje u dvoranu i naša srca unijeli su učenici 1.a razreda Marija Zalar, Viktorija Ćurić i Petar Ivančić (voditeljice Ivanke Seleš) krasnoslovivši božićne pjesmice te učenice četvrtog razreda, recitatorice Patricija Toth i Cindy Bingula (voditelja Lea Sačera, vjeroučitelja). Polaznice dodatne nastave Njemačkog jezika Antonija Bosorić i Lana Jaković (voditeljice Brankice Šeničar) Božić su nam čestitale na njemačkom jeziku, a na neke starinske Božiće, kada je vani bila ciča zima, podsjetio nas je Branimir Tomec krasnoslovivši Krležinu pjesmu Stric vujc (voditeljice Katarine Franjo).

Ravnateljica Marica Cik Adaković i pedagoginja Ena Balabanić sve su pozdravile i prigodno im se obratile te prozvale nagrađene učenike u natječaju Održive misli. U sklopu tog natječaja posebno povjerenstvo odabralo je najbolje radove, šahovske figure od otpadnog materijala, i donijelo odluku da će prvo mjesto i nagradu (tablet koji je osigurao Grad Đurđevac) dobiti Matej Kapitanić iz 7.b razreda, a drugo mjesto učenik 1.a razreda Petar Ivančić. U sklopu Kajkavskog etnografskog kviza naša škola provela je likovni natječaj uz temu Kultura i higijena kuhinje. U kategoriji Male likovne grupe najbolji rad je imala Ana Cenkovčan iz 4.b razreda, a u kategoriji Likovne grupe viših razreda za najbolji rad je nagrađena Melani Zglavnik iz 6.c razreda, Ana i Melani također su primile svoje zaslužene nagrade.

U ovo blagdansko vrijeme, naša škola odlukom Učiteljskog vijeća nagrađuje učenike koji su se posebno istaknuli marljivošću, uzornim ponašanjem te radom u izvannastavnim aktivnostima. Ove godine nagrađene su učenice Mihaela Oršuš iz 7.a razreda i Natalija Oršuš iz 8.a razreda.

Posebnom i čarobnom božićnom ugođaju pridonijeli su i naši četvrtaši prvopričesnici (učiteljica Lidije Šiptar i Sanjice Kovač) koji su goste dočekali na ulazu u Glazbenu dvoranu obučeni u bijelo s fenjerima u ruci pokazujući put k svjetlu i Božiću.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 20. 12. 2019.