Eko radionice u našoj školi

16. rujna, u sklopu realizacije projekta izgradnje reciklažnog dvorišta na području Općine Virje iz sredstava EU fondova, u našoj školi održane su informativno-obrazovne aktivnosti o važnosti sprječavanja nastanka i odvojenog prikupljanja otpada te ulozi reciklažnog dvorišta u gospodarenju otpadom. ...

U radionicama su  sudjelovali učenici četvrtih i šestih razreda.

Zadatak radionica bio je pojasniti učenicima proces gospodarenja otpadom, recikliranje i samo korištenje budućeg reciklažnog dvorišta. Podijeljeni su im i info letci "Moj otpad je moja odgovornost" i "Kako koristiti reciklažno dvorište".

Radionicu je vodila predstavnica konzultantske tvrtke Maxicon iz Zagreba Margareta Šeparović Ručević koja je našim učenicima postavljala pitanja, vezana uz temu recikliranja i gospodarenja otpadom, na koja su oni spremno odgovarali.

Učenicima se obratila i pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Virje Kristina Filipović rekavši im da će mjesto izgradnje reciklažnog dvorišta biti kraj uređaja za pročišćavanje otpadnih voda, u novoj zoni za gospodarenje otpadom. Napomenula je kako su mještani Virja do sada odvajali otpad (papir, plastiku i mješoviti otpad) na kućnom pragu, a sada će, kada se reciklažno dvorište izgradi, moći odvajati još mnogo više otpada.

Učenici su predavanja i radionice aktivno i sa zanimanjem pratili.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 16. 9. 2019.