Posjet Vjeronaučne grupe grobu profesora Franje Viktora Šignjara povodom Dana škole

Danas, 20. ožujka, članovi Vjeronaučne grupe, vjeroučitelj Zlatko Bočkaj i ravnateljica Marica Cik Adaković povodom Dana škole posjetili su grob profesora Franje Viktora Šignjara.

Ljudi često ne žele biti na groblju jer se obično ondje nameću teška razmišljanja o smrti, ali teolozi i psiholozi preporučuju upravo to - malo se zaustaviti i s pozicije smrti promišljati o sadašnjosti i budućnosti našega života. Ističu kako tada osoba lakše uvidi one prave vrijednosti, ono što je dragocjeno od manje dragocjenog ili čak bezvrijednog u životu i tako se ponovno vraćamo na pravi životni put.

Vjerni čitatelji naših školskih mrežnih stranica pročitajte promišljanje na tu temu kroz 12. postaju križnog puta, možda se svi malo bolje životno orijentiramo:

Postaju križnog puta na groblju čitala je učenica Lara Brcković.

XII. postaja – Isus umire na križu

Isuse, strašno se bojim smrti. I kad sanjam o smrti sav se oznojim, a jednom ću morati umrijeti. Jednom će mi se približiti smrt. Nije to kraj tjelesnog života koji je izbavljenje i smirenje, nego smrt koja je zadnji ponor, nezamisliva snaga razaranja, patnje i užasne nemoći. Stanje kad sve izmiče, sve bježi, gdje nema ničega osim napuštenosti i gdje je sve neizrecivo mrtvo.

O, sad dobro vidim koliko si mi važan Isuse. Jedino s tobom mogu  preko užasa smrti. Rekao si: Tko vjeruje u mene, ako i umre živjet će!

Kako utješno, a ujedno moćno.

Shvaćam, samo je onaj život vrijedan vječnosti koji je ispunjen ljubavlju. Ti si tako umirao, pomozi mi da tako i ja umirem sve do susreta s Tobom u vječnosti. Hvala ti!

Zlatko Bočkaj, vjeroučitelj

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 20. 3. 2024.