Obilježen Međunarodni dan djeteta oboljelog od malignih bolesti

U petak 16. veljače 2024. Mala liga Osnovne škole prof. Franje Viktora Šignjara obilježila je Međunarodni dan djece oboljele od malignih bolesti koji se obilježava 15. veljače.

Za učenike voditeljica Male lige, učiteljica Nataša Sušanj, održala je predavanje i radionicu. S predstavnicima Vijeća učenika razgovarala je o zloćudnim bolestima, kako pomoći prijatelju koji je bolestan te kako se ponašati u situaciji kada nam je netko koga volimo teško bolestan. Voditeljica Male lige iskoristila je ovu radionicu kako bi učenicima naše škole predstavila logo, brošuru i roll up bannere kojima Mala liga predstavlja svoje aktivnosti i rad. Učenici su na kraju pisali poruke podrške oboljeloj djeci koje smo lijepili na plakat te ga izložili u predvorju škole.

Učenici 1. a razreda zajedno su sa svojom učiteljicom Majom izrađivali straničnike, a učenici 3. b crtali su na tu temu. I ostali učenici su na Satima razrednika pisali poruke podrške, glumili, razgovarali. Cilj radionice za Vijeće učenika bio je informirati, educirati i senzibilizirati učenike o problemima oboljelih od raka i drugih zloćudnih bolesti radi prevencije i pomoći oboljelima.

Obilježavanju Dana zlatne vrpce pridružili su se i učenici područnih škola Hampovica, Miholjanec i Šemovci. Učiteljica Nataša im je kroz tjedan održala predavanje, a kako su oni sa svojim učiteljicama obilježili taj Dan možete provjeriti klikom na http://os-fvsignjara-virje.skole.hr/pododje/semovci ili pak vidjeti u našoj galeriji slika.

Najveće je bogatstvo biti zdrav, stoga brinimo o sebi i pomozimo onima koji trebaju našu pomoć!

Nataša Sušanj

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 19. 2. 2024.