UPISI U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

Poštovani roditelji/skrbnici djece školskih obveznika, od 22. veljače do 31. ožujka 2024. prijava djece u prvi razred osnovne za školsku godinu 2024./2025. provodit će se putem sustava e-Građani.

Dana 22. veljače 2024. u Nacionalnom informacijskom centru za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redoviti upis u prvi razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upixi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svog djeteta u prvi razred osnovne škole sve do 31.ožujka 2024.

Pod opširnije možete pročitati dodatne informacije te u privitku vidjeti Plan upisa i obavijest o e-upisima u prvi razred osnovne škole Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, sport, znanost i nacionalne manjine Koprivničko – križevačke županije.

• prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama u razvoju (ako dijete ima nalaze i mišljenja odgovarajućih stručnjaka i/ili nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja) moguće je unijeti od 1. veljače 2024. do 31. ožujka 2024.
  • roditelji mogu podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole (ako dijete do 31. ožujka tekuće godine nema navršenih šest godina života).
  • roditelji mogu podnijeti i zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole (za dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće, uz medicinsku dokumentaciju, nalaze koji to sugeriraju). To nije odgoda upisa!
  • stručno povjerenstvo će provoditi preglede i procjene psihofizičkog stanja djeteta u školi i u ambulanti školske medicine. Ako se na pregledu utvrdi da dijete nije postiglo stupanj zrelosti koji mu je potreban za praćenje i izvršenje školskih obveza, stručno povjerenstvo može predložiti da se dijete ne upiše u prvi razred u toj školskoj godini. Roditelji su obvezni predati prijavu za redoviti upis putem sustava e-Građani do 31. ožujka 2024. Potom se vrši pregled djeteta i odlučuje o eventualnoj odgodi.
  • roditeljima koji nemaju vjerodajnice potrebne za ulazak u portal e-Građani preporučamo da podnesu zahtjev za dobivanje certifikata/tokena u FINA-i ili u banci u kojoj imaju otvoren račun te da spremno dočekaju početak podnošenja prijava.
  • tijekom travnja u Osnovnoj školi prof. Franje Viktora Šignjara održat će se  roditeljski sastanak na kojem će biti podijeljeni termini pregleda i upisa. Roditelji će biti obaviješteni o terminu sastanka na našim mrežnim stranicama.

Administratori naše ustanove za e-upise su logopedinja Ivana Radić i knjižničarka Đurđica Krčmar Zalar. Za sva dodatna pitanja, nakon 22. veljače, možete se obratiti logopedinji na broj telefona 048/897-060 u vremenu od 11:00 do 13:00 h.

Priloženi dokumenti:
Plan_upisa_za_sk.g_2024._2025..pdf (296.51 KB)
Obavijest_za_roditelje_e-upisi.docx (16.63 KB)

objavio: Ena Balabanić   datum: 5. 2. 2024.