Odlazak u zasluženu mirovinu

3. siječnja 2024., nakon održane sjednice UV-a, upriličen je svečan oproštaj od naše dugogodišnje kolegice Lidije Šiptar koja nakon četrdeset i jednu godinu rada zasluženo odlazi u mirovinu.

Učiteljica Lidija Šiptar bila je učiteljica razredne nastave koja je cijeli svoj radni vijek provela u virovskoj osnovnoj školi koju je i sama polazila. S virovskom školom bila je vezana neraskidivim vezama, a učiteljski posao više je bio njezin životni poziv, nego posao.

Cijeli svoj radni vijek davala je svu svoju ljubav, trud i kompetencije u učiteljski posao. Obrazovala je i odgajala mnoge generacije koje i danas pamte svoju dragu učiteljicu koja ih je učila prva slova i račune.

U svome učiteljskom zvanju bila je savjetnica te dugogodišnja predsjednica Školskog odbora. Na mnoge je načine svojim radom zadužila našu školu te ju svakodnevno činila boljim mjestom. Zbog svega toga Učiteljsko vijeće jednoglasno ju je predložilo za vrijednu školsku nagradu – Zlatnu školsku jabuku, koju će primiti za Dan škole u ožujku 2024. godine.

Učiteljici Lidiji zahvaljujemo na nesebičnom davanju u svom učiteljskom pozivu te joj želimo sve najbolje u daljnjim životnim avanturama.

Ksenija Janković Vusić, prof.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 3. 1. 2024.