Božićna priredba 2023.

I ove godine s velikom smo radošću dočekali Božićnu priredbu koja se održala u srijedu 20. prosinca u velikoj sportskoj dvorani naše škole. Na lijepo uređenoj pozornici, koju je uredio učitelj Likovne kulture Josip Kovačić, odvila se sva božićna čarolija.

Program je vodila naša učenica Lara Brcković, a započeo je glazbenim nastupom učenice Umjetničke škole Fortunat Pintarić, PO Virje, Tene Laloš koju je uvježbao njezin učitelj gitare Denis Tkalčec. Nakon Tenine izvedbe, Pjesmu Božice Jelušić Dobrodošlica Božiću krasnoslovili su članovi Medijske grupe, učiteljice Katarine Franjo.

Svojim izvedbama prigodnih skladbi i ovoga puta nas je oduševio Tamburaški orkestar učitelja Dražena Štefana koji je popratio i scenski nastup Plesno-folklorne grupe nižih razreda, učiteljice Mirjane Gašparić.

Poučnu božićnu priču, istoimenim igrokazom, prikazali su nam članovi grupe Kreativci Volim hrvatski učiteljice Ksenije Janković Vusić i Medijske grupe učiteljice Katarine Franjo te nas sve podsjetili koji je pravi smisao Božića.

I ove godine ravnateljica Škole sve je prisutne pozdravila te s pedagoginjom darivala one koji se ističu humanošću, empatijom i pomaganjem drugima. Odlukom Učiteljskoga vijeća ove godine nagrađen je 8. c razred.

Na samome kraju, pjevajući Tihu noć, na pozornicu su nam izašli prvopričesnici koje su pripremile učiteljice Sanjica Kovač i Lidija Šiptar.

Božićnu priredbu tradicionalno je pohodio načelnik Općine Virje Mirko Perok koji je pozdravio prisutne roditelje, bake, djedove, pohvalio izvođače i svima zaželio sretan Božić. Njegovim lijepim riječima i čestitkama pridružio se i virovski velečasni Marijan Kovačić.

Poslije priredbe upriličen je domjenak i druženje za sve izvođače, zaposlenike Škole i drage nam goste.

Želimo vam svima sretan i blagoslovljen Božić!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 21. 12. 2023.