Obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U petak 13. listopada u našoj je školi prigodnim programom obilježen Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te je na taj način iskazana zahvala na svim darovima koje svakodnevno imamo, ali ih ponekad premalo cijenimo.

Najprije su se učenici i učitelji predmetne nastave u 7:45 okupili u Plavoj dvorani donijevši mirisne i ukusne pekarske proizvode koje su ispekli sami ili uz pomoć svojih starijih ukućana i članova obitelji.

Prigodan igrokaz izveli su učenici: Emina Račan, Ozren Martinčić, Marko Posavec i Filip Sočec, a Lara Brcković krasnoslovila je pjesmu posvećenu kruhu. Voditeljica programa bila je Patricija Toth, a sve ih je pripremao vjeroučitelj Zlatko Bočkaj.

Učenici razredne nastave i njihove učiteljice okupili su se u Plavoj dvorani u 8:30. Učenici 1. razreda otpjevali su pjesmu Kruška, jabuka, šljiva, a pripremala ih je njihova učiteljica Maja Šoš. Polaznici Folklorne skupine pod vodstvom učiteljice Mirjane Gašparić izveli su plesnu točku. Krasnoslovom su sve prisutne počastile: Magdalena Čiček, Lucija Račan, Marija Zalar, Iva Špoljar i Klara Posavec. Pripremala ih je vjeroučiteljica Elizabeta Levačić Lukanec.

Sve je prisutne pozdravila ravnateljica Marica Cik Adaković, a velečasni Marijan Kovačić održao je prigodan govor te blagoslovio donesene plodove zemlje i sve prisutne s porukom da osim kruha blagujemo i duhovnu hranu jer je i ona potrebna svakom čovjeku.

Panoe i stolove na kojima su bili izloženi pekarski proizvodi koje su učenici donijeli i poslije molitve blagovali sa svojim prijateljima u razredu i učiteljima uredila je vjeroučiteljica Elizabeta Levačić Lukanec.

Danijela Sunara-Jozek, prof.

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 15. 10. 2023.