Završna školska priredba i 20. dječji sajam

U utorak 20. lipnja u prostorima naše škole upriličene su dvije važne školske manifestacije – završna školska priredba i 20. dječji sajam.

Završna školska priredba održala se u velikoj sportskoj dvorani s početkom u 18 sati, a odmah poslije nje, u 19 sati, započeo je jubilarni 20. dječji sajam - na veliku radost svih učenika, učitelja, zaposlenika, roditelja, baka i djedova...

Manifestacijama su ispred Koprivničko-križevačke županije prisustvovali zamjenik župana Ratimir Ljubić i pročelnica Službe ureda župana Melita Ivančić, a u ime domaćina ravnateljica Škole Marica Cik Adaković i načelnik Općine Virje Mirko Perok.

Priredba je započela predstavljanjem jednog dijela projekta kojim će se učenici petih razreda zajedno sa svojim razrednicama Ivanom Dautanec i Sonjom Kalanj prijaviti na natječaj koji je raspisala Koprivničko-križevačka županija.

Nastavila se nastupom Zbora nižeg uzrasta i tamburaša koje je pripremio maestro Dražen Štefan. I ove godine završnu priredbu svojim su glazbenim programom uljepšali polaznici (Alan Lončar, Ela Lončar, Marija Zalar i Marta Cikoš) Umjetničke škole Fortunat Pintarić Područnog razrednog odjela u Virju koje su pripremali profesori Lovre Lučić i Iva Blažev, korepetitor prof. David Rožmarić.

Završnu svečanost obogatili su i mali folkloraši koji su svoj nastup pripremili uz pjesmu Jelena je kruva pekla, a pratili su ih tamburaši. Pripremali su ih učitelji Mirjana Gašparić i Dražen Štefan.

U Engleskom kutiću naše priredbe nastupile su učenice Ela Lončar, Leona Modrić, Marija Zalar i Iva Špoljar, a pripremila ih je učiteljica Petra Rajić.

Ove godine članovi Medijske grupe bili su vrlo uspješni. Na priredbi su nam pokazali dva kratka filma koja su izradili, a mentorica im je bila učiteljica Katarina Franjo.

Na priredbi je predstavljen i novi broj Maloga Virovca, urednice Danijele Sunara-Jozek, a predstavila ga je članica Novinarsko-literarne grupe Lana Modrić.

Svoj završni ples izveli su učenici četvrtih razreda, a kasnije u školskom dvorištu i osmaši su nam otplesali svoj završni ples.

Pedagoginja Ena Balabanić i ravnateljica Marica Cik Adaković predstavile su nam učenike koji su sa svojim mentorima sudjelovali na raznoraznim natječajima, natjecanjima, smotrama, aktivnostima... Na njih smo posebno ponosni, kao i na sve sudionike programa te voditeljicu Laru Brcković koja je sjajno odradila svoj voditeljski posao.

Nakon završne priredbe uslijedio je 20., jubilarni, dječji sajam, a tom je prigodom ravnateljica Škole na priredbi podijelila zahvalnice - idejnom začetniku Sajma Draženu Podravcu, Boži Baraću, dugogodišnjem tajniku Hrvatske obrtničke komore KKŽ-a, Općini Virje, Koprivničko-križevačkoj županiji i Hrvatskoj obrtničkoj komori KKŽ-a.

Jubilarni dječji sajam u školsko je dvorište privukao velik broj gostiju koji su mogli kupiti raznovrsne proizvode – ukrase, nakit, cvijeće, domaće kolače i kiflice, domaće sokove i još mnogo toga. Svi ti proizvodi produkt su marljivog truda i rada naših učenika, učitelja, njihovih roditelja i ostalih zaposlenika škole. Naravno, neizostavan dio svakog dječjeg sajma je i već dobro znana tombola koja je i ove godine ponudila mnoštvo vrijednih nagrada, a njih su nam i ove godine omogućili naši dragi sponzori. Pokrovitelji ovogodišnjeg Sajma  bili su Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, Koprivničko-križevačka županija i Općina Virje, a medijski pokrovitelji Podravski radio,epodravina i Podravski. Svima  srdačno zahvaljujemo!

Atmosferu s priredbe i dječjeg sajma pogledajte ovdje.

Poveznica na epodravinu.

Poveznica na Podravski radio

Poveznica na Podravski list

Vijest na stranicama Županije pogledajte ovdje.

Popis sponzora je OVDJE.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 21. 6. 2023.