Najslađe putovanje u Zagreb

U utorak 2. svibnja 2023. učenici 2. a, 2. b i područnih škola iz Miholjanca, Hampovice i Šemovaca sa svojim su učiteljicama Kristinom Klanac, Ksenijom Vinković, Nevenkom Ljubić Volarić, Majom Paska Šabatović i Draženkom Patačko otputovali na izvanučioničku nastavu u Zagreb.

Ispred škole u Virju svi su došli u točno dogovoreno vrijeme. Nitko nije zaspao jer je malotko od uzbuđenja i mogao spavati.

Na putu do Zagreba promatrali su i opisivali okoliš, promet koji je postajao sve gušći, kuće i zgrade koje su postajale sve veće.

Pravo oduševljenje izazvao je zrakoplov koji je polijetao ispred Zračne luke Franjo Tuđman.

Nakon dolaska u Zagreb i veselog pješačenja po kiši, u kojem učenici zacijelo nisu promašili ni jednu lokvu, ugledali su mala vrata MiniPolisa.

Pravi dječji grad s više od 40 tematskih kućica prostire se na 2000 kvadrata i velika je istraživačka avantura u kojoj djeca otkrivaju što žele postati kad odrastu. Nakon tri sata istraživanja, umorni i prepuni dojmova, učenici su izuli i za uspomenu pospremili poklonjene žute čarapice. Uslijedilo je zajedničko fotografiranje, pozdrav s voditeljicama i polazak na novu destinaciju.

U Muzeju čokolade, novom zanimljivom odredištu, nadoknadili su svu izgubljenu energiju.

Na ulazu u Muzej dobili su posebnu ulaznicu, degustacijsku kutiju i devet vrsta čokolade koje su mogli isprobavati istražujući povijest čokolade. Prava poslastica bila je tekuća crna i bijela čokolada. Teško je odlučiti koja je bolja pa je nužno isprobati obje, bar nekoliko puta.

Ni kiša ni umor nisu umanjili veselo i glasno druženje u autobusu na povratku u Virje.

(Umorne su bile samo učiteljice.)

Najslađi izlet dosad bio je bogat druženjem, znanjem, okusima i slatkim uspomenama koje se pamte i prepričavaju s osmijehom.

učiteljica Draženka Patačko

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 4. 5. 2023.