Izvanučionička nastava učenika petih razreda

U utorak 18. lipnja učenici petih razreda sa svojim su razrednicama Željkom Kišić i Ksenijom Janković Vusić pribivali izvanučioničkoj nastavi u Zagorju i Međimurju.

Prvo su posjetili Lumini centar u Donjem Knegincu gdje su u Cinestaru pogledali film Johna Krasinskog Imaginarni prijatelji. Nakon filma i kratkog slobodnog vremena u Centru uputili su se prema Žabniku, najsjevernijem naselju Hrvatske koji se nalazi u sastavu Općine Sveti Martin na Muri, te Mlinu na Muri. Poslije ručka uz stručno vodstvo pogledali su Etnografsku zbirku i mlin te saznali sve o mlinovima i mlinarenju na rijeci Muri.

Potom su posjetili Čakovec gdje su uz stručne pratitelje razgledali Riznicu Međimurja te saznali mnogo toga o prošlosti te nematerijalnoj kulturnoj baštini ovoga kraja.

Nakon muzeja uslijedilo je kratko druženje uz sladoled u centru Čakovca. Obogaćeni novim znanjima i doživljajima u ranim večernjim satima veselo su se i zadovoljno vratili u Virje.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 19. 6. 2024.

« Listopad 2024 »