Završna školska priredba i 21. Dječji sajam

U ponedjeljak 10. lipnja u prostorima naše škole upriličene su dvije važne školske manifestacije – završna školska priredba i 21. Dječji sajam.

Završna školska priredba održala se u velikoj sportskoj dvorani s početkom u 18 sati, a odmah poslije nje, u 19 sati, započeo je 21. Dječji sajam – na veliku radost svih učenika, učitelja, zaposlenika, roditelja, baka i djedova...

Manifestacijama su ispred Koprivničko-križevačke županije prisustvovali zamjenik župana Ratimir Ljubić i tajnica Obrtničke komore Marinela Bašić, a u ime domaćina ravnateljica Škole Marica Cik Adaković i načelnik Općine Virje Mirko Perok. Pridružila nam se i policijska službenica za prevenciju i nadzor te naša česta suradnica Maja Gregurević.

U ovogodišnju Završnu priredbu uveli su nas naši tamburaši s učiteljem Draženom Štefanom, a potom su voditeljice programa, Lara i Emina, inače učenice osmog razreda i članice Medijske grupe, nastavile voditi program.

Pogledali smo igrokaz Godišnja doba koji je  nastao na izvannastavnoj grupi Mladi knjižničari, a napisale su ga učenice petih razreda: Vanesa Balog, Klara Posavec, Tia Horvat, Iva Špoljar i Marija Zalar. Njihova mentorica i voditeljica je naša knjižničarka Đurđica Krčmar Zalar. Dramski tekst igrokaza pohvaljen je na završnoj svečanosti 1. republičkog natječaja Bjelovarskog kazališta „Perom u kazalište“, a igrokazom su se predstavile i na 4. Kalnovečkim razgovorima.

Potom je nastupila Plesno-folklorna grupa s izvedbom Tancaj, tancaj crni kos. Grupu malih folkloraša pripremila je učiteljica Mirjana Gašparić uz glazbenu podršku Dražena Štefana.

Pogledali smo i video nastao u sklopu Nacionalnog dana Europskog klimatskog pakta koji se održao 19. travnja 2024. u Kući Europe, u Zagrebu. Učenice 6. b razreda – Marta Čiček, Ela Lončar, Bianca Matoničkin, Ana Rajčić i Leoni Štauber sudjelovale su na predstavljanju projekta Klimatski detektivi sa svojom mentoricom i učiteljicom Geografije Sonjom Kalanj. U suradnji s Hrvatskim debatnim društvom pokrenut je natječaj za najbolji učenički projekt u području rješavanja klimatskih problema u lokalnoj zajednici EkoVizija: Inovativna rješenja za budućnost planete. Projekt Klimatski detektivi prepoznat je kao jedan od tri najbolja učenička projekta u kategoriji osnovnih škola u području rješavanja klimatskih problema u lokalnoj zajednici.

I ovaj put, pri kraju nastavne godine na Završnoj priredbi, predstavljen je novi broj školskog lista Mali Virovec. Predstavile su ga članice Novinarsko-literarne grupe Lea Špoljar i Cindy Bingula, a pripremila ih je učiteljica Danijela Sunara-Jozek.

Svoj završni ples izveli su učenici četvrtih razreda (pripremile su ih učiteljice Sanjica Kovač i Maja Paska Šabatović), a kasnije u školskom dvorištu svoj završni ples otplesali su i osmaši.

Nakon pozdravnog govora ravnateljice Marice Cik Adaković i tajnice Obrtničke komore KKŽ-a Marinele Bašić uslijedilo je zajedničko fotografiranje učenika i njihovih mentora s ravnateljicom, pedagoginjom i načelnikom Općine Mirkom Perokom. Oni su ove godine bili posebno uspješni u raznoraznim natječajima i natjecanjima, a rezultate koje su postigli mogli smo vidjeti na platnu tijekom cijeloga programa.

Nakon završne priredbe uslijedio je 21. Dječji sajam koji je u školsko je dvorište privukao velik broj gostiju koji su mogli kupiti raznovrsne proizvode – ukrase, nakit, cvijeće, domaće kolače i kiflice, domaće sokove i još mnogo toga. Svi ti proizvodi produkt su marljivog truda i rada naših učenika, učitelja, njihovih roditelja i ostalih zaposlenika škole. Naravno, neizostavan dio svakog dječjeg sajma je i već dobro znana tombola koja je i ove godine ponudila mnoštvo vrijednih nagrada, a njih su nam i ove godine omogućili naši dragi sponzori čiji popis možete pronaći u priloženoj datoteci. Pokrovitelji ovogodišnjeg Sajma bili su Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije, Koprivničko-križevačka županija i Općina Virje, a medijski pokrovitelji Podravski radio, ePodravina.hr i Podravski list. Svima  srdačno zahvaljujemo!

Poveznica na ePodravinu.hr

Poveznica na Podravski radio

Poveznica na Podravski list

Poveznica na Županiju

Priloženi dokumenti:
sponzori_2024.pdf (108.92 KB)

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 11. 6. 2024.

« Listopad 2024 »