U PRO Miholjanec, u srijedu 16.ožujka 2016. održan je Dan otvorenih učionica s temom - Volim i mislim zeleno, živim i stvaram zelenije! Radionica s nazivom - Papir recikliraj, košaricu biraj, započela je gledanjem crtanog filma Kako pravilno reciklirati. Nakon što smo pročitali priču Nije smeće sve za vreće, razgovarali smo o recikliranju, a učenici su izrađivali svoje spremnike za razvrstavanje otpada. Roditelji učenika i gosti članovi Udruge "A je to" Art iz Đurđevca, Dorotea Klasan, Petra Markuš i Valentina Jadanec izrađivali su košarice od starog papira. U veselom ozračju učenici su otpjevali pjesmu Lijepa naša Hrvatska i prisutnima poručili da žele više cvijeća, a manje smeća, te smo svi zajedno posadili maćuhice u školski cvjetnjak.