UPOZNAJTE NAS!

cool

U školskoj godini 2015./ 2016. naš Područni razredni odjel broji 6 učenika.

U prvom razredu su: Mia Drljanovčan, Tara Đurkan i  Nino Kovačević, a u drugom  Klara Kuhtić, David Milican i Benedikt Šinko.

Naša učiteljica je Mirjana Gašparić, vjeronauk učimo s vjeroučiteljicom Elizabetom Levačić Lukanec, a njemački jezik s učiteljicom Natašom Sušanj.    O čistoći i urednosti naše škole i njenog okoliša brine naša spremačica Marija Pavlović.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

10.9.2015. obilježili smo Hrvatski olimpijski dan različitim sportskim aktivnostima roditelja i učenika.

SIGURNOST U PROMETU

24. rujna 2015. posjetili su nas Marijan Domović, djelatnik Policijske postaje Đurđevac i Pero Krešić, djelatnik HAK-a kako bi održali edukativno predavanje o sigurnosti u prometu.Učenicima 1. razreda donijeli su promotivne materijale i prsluke za sigurno kretanje u prometu, a sve učenike su podsjetili na prometna pravila kako bi im put od kuće do škole bio što sigurniji.

MIHOLJE

29.9.2015. susjelovali smo u povorci i svetoj misi povodom proslave dana zaštitnika mjesta svetog Mihaela Arkanđela.

DAN KRUHA

12.10.2015. kratkom priredbom za naše roditelje, župnika i vjeroučiteljicu obilježili smo Dan kruha.

PUTUJEMO ZAVIČAJEM

22.10.2015. bio je predviđen za naš izlet. Posjetili smo crkvu u Molvama , Područnu školu Medvedička i Galeriju Marijan Jakubin koja se nalazi u sklopu školske zgrade.

Slijedeće odredište nam je bio Brodić kod Ferdinandovca u kojem smo posjetili Etno imanje obitelji Karlovčan. Nakon toga smo posjetili Posebni rezervat Đurđevački pijesci i  izletište s vodenicom u Svetoj Ani.

KNJIŽEVNI SUSRET

19.11. 2015. prisustvovali smo književnom susretu u našoj  matičnoj školi, OŠ prof. F.V. Šignjara u Virju.

Gost susreta je bila književnica Željka Horvat Vukelja.

PRO Miholjanec priključen na gradski vodovod

Učenici PRO Miholjanec i njihovi roditelji imaju razloga za slavlje!

Naime, škola koju pohađaju mali školarci, sredinom studenog ove godine, priključena je na gradski  vodovod.  Na zdravu pitku vodu čekali smo dugi niz godina. Škola se snabdijevala vodom iz seoskog bunara. Ispitivanja bunarske vode tijekom godina pokazivala su da voda nije najbolja za piće. Stoga su učenici koristili vodu u bočicama.

Ovaj događaj ujedno je i prigoda da se osvjesti potreba za preporučenom dnevnom količinom vode  namijenjenoj djeci. Kako ističu stručnjaci s Europskog instituta za hidrataciju,  preporučena dnevna količina vode  namijenjena djeci je između šest i osam čaša dnevno.

Za vrijeme boravka u školi, djeca bi  trebala popiti najmanje tri do četiri čaše vode, što je polovina preporučene dnevne količine.

Važnost zdravoj pitkoj vodi  u PRO Miholjanec, dala je Marica Cik Adaković, profesorica i ravnateljica naše matične škole u Virju, kao i općinski načelnik Mirko Perok koji je pomogao u realizaciji ovoga dugo očekivanoga projekta koji je financirala naša Općina i Koprivničko – križevačka županija.

BOŽIĆNA RADIONICA

25.11.2015. održali smo božićnu radionicu prilikom koje smo izrađivali ukrase za našu učionicu i za naš bor.

NIKOLINJSKA PRIREDBA

4.12.2015. kratkom priredbom i na radost prisutne djece iz našeg mjesta dočekan je sveti Nikola koji je podijelio prigodne darove koje je osigurala Općina Virje.

smiley UPOZNAJTE NAS!   smiley

U školskoj godini 2014./ 2015. naš Područni razredni odjel broji 8 učenika.

U prvom razredu su: Nino Kovačević,  David Milican, Benedikt Šinko i Klara Kuhtić.

Učenici drugog razreda su : Klara Pisačić, Dino Gabaj, Luka Curek i Simona Brežnjak.

Naša učiteljica je Mirjana Gašparić. Njemački učimo uz učiteljicu Natašu Sušanj, a vjeronauk uz  vjeroučiteljicu Elizabetu Levačić.

Naša spremačica Marija Pavlović brine se o čistoći i urednosti naše škole i prostora oko nje.

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

10.rujna 2014. raznim sportskim aktivnostima obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. Roditelji su se odazvali pozivu na sudjelovanje u obilježavanju ovog dana.

MIHOLJE 2014.

29.rujna 2014. prisustvovali smo svečanoj povorci  i svetoj misi koja se održala u crkvi svetog Mihovila Arkanđela  koji je zaštitnik našeg mjesta.

DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

14. listopada 2014. priredili smo kratak program za naše mame koje su nam donijele peciva i kolače povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje. Mjesni župnik nam se pridružio i blagoslovio bogat stol.

POSJET ĐURĐEVCU

31. listopada 2014.  posjetili smo Đurđevac.