Što su radili mali volonteri u 1. polugodištu

Mali volonteri i ove školske godine posjećuju naše stare i nemoćne sumještane.

Prvo smo ih posjetili u listopadu i odnijeli im pekarske proizvode koje su ispekli roditelji naših učenika te smo u Domu Stanešić zaigrali društvene igre.

Učenice Gabriela Brcković i Petra Cik su do studenoga intenzivno radile na  projektu Bakina japateka  koji su predstavile na Kajkavskom etnografskom kvizu i osvojile  2. mjesto. Također su snimile kratak filmski zapis pod naslovom  V japateku ili k baki Franci po leka protiv betega, a  oko filma su im pomagale magistra Vesna i baka Franca. Isto tako su osmislile Rečnika koji leči.

Krajem studenoga i početkom prosinca imali smo nekoliko radionica unutar kojih smo izradili božićne ukrase i čestitke. Ukrase i čestitke smo darovali našim starijim sumještanima u Domu Stanešić i Domu Maržić te bakama Slavici, Barici i Franci.  Dio ukrasa smo prodavali na Virovskom placu, a novac smo namijenili nastavku projekta – razveseli smo sitnicama bolesnu djevojčicu iz 3. b razreda i naše starije sumještane. Na Virovskom placu učenici su pjevali božićne pjesme što je obradovalo sve prolaznike. Ponovno je bilo veselo 4. prosinca u  Baričinom  domu jer smo zajedno s njom proslavili njezin imendan. U Domu Maržić i Domu Stanešić učenici 3. b su izveli cijeli Božićni program – plesali su, svirali, glumili, recitirali i to sve rado ponavljali u svim sobama u kojima borave štićenici doma. Isto su obradovali programom bake Slavicu i Baricu. S aktivnostima nastavljamo i u drugom polugodištu, a radost i veselje Božića nosimo u svojim mislima i srcima cijele godine.

Pozdravljaju vas mali volonteri iz 3. b, 6. b, članovi Medijske  grupe i učiteljice Željka Ivorek i Katarina Franjo…

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 8. 1. 2016.

« Srpanj 2017 »