Predmartinjska večer kulture 2015.

U mjesecu studenom, u ove predmartinjske dane, u našoj je školi posebno svečano. Predmartinjsko slavlje započeli smo 4. studenog održavši naš tradicionalni Kajkavski etnografski kviz, a nastavili smo s Predmartinjskom večeri kulture koja je upriličena 5. studenog u 19 sati u Glazbenoj dvorani naše škole.

U zanimljiv kulturni program uvela nas je naša učenica Petra Cik krasnoslovom stihova Miroslava Dolenca Dravskog, a sve je uzvanike potom pozdravila i ravnateljica škole Marica Cik Adaković. Večer kulture započela je izložbom fotografija Šuma šumi učenica naše škole, mentorica Božice Radinović i Katarine Franjo, koje su zajedno s gosp. Krunom Heidlerom izabrale ponajbolje fotografije za izložbu. O suradnji s našim učenicama i izloženim fotografijama govorio je gosp. Heidler.Izložbu je otvorio i brojne uzvanike pozdravio naš općinski načelnik Mirko Perok. Potom je  predstavljena  knjiga Podravski kaleidoskop naše Virovke, sveučilišne profesorice u mirovini i povjesničarke Mire Kolar Dimitrijević. O knjizi  je  govorio  prof. dr. Dragutin Feletar, kao i sama autorica, posebno se osvrnuvši na svoj život u Virju proteklog stoljeća. Također, predstavljena je i knjiga Prilozi za povijest seljačkog pokreta u Podravini koju su zajedno napisali prof. dr.  Hrvoje Petrić i prof. dr.  Mira Kolar Dimitrijević, a predstavili su je prof. Petrić i prof. dr. Ivica Šute. U trenutcima predaha mogli smo uživati u nastupu naših učenica Glazbene škole Fortunat Pintarić iz Koprivnice, PRo Virje. Zamjenik župana Ivan Pal potom je otvorio izložbu slika Lovstvo nastalih na 6. Županijskoj likovnoj koloniji 2015. u organizaciji Likovne sekcije HPD - a Ferdo Rusan. O tome je govorio muzealac,  arheolog i naš bivši učenik Robert Čimin. Također, predstavljena je i knjiga Galović i zađnje stvari profesora Zdravka Seleša, o kojoj je govorio sam autor. Ova knjiga eseja nagrađena je kao najbolje književno ostvarenje zavičajne tematike na natječaju Galovićeve jeseni. Nakon toga, uslijedilo je predstavljanje projekta Ostal bom tu zanavek? učenica Povijesno - geografske grupe iz građanskog odgoja. Projekt su predstavile učenice sa svojim voditeljicama Ivanom Dautanec i Sonjom Kalanj. Šećer na kraju bili su Mužikaši HPD - a Ferdo Rusan koji su nam izveli dvije skladbe. Ravnateljica se zahvalila svim gostima i uzvanicima te također i pokroviteljima večeri - Ivici Peršinoviću, Željku Ljubiću, dr. vet. med., obitelji Matvej i Općini Virje.

Nakon svečanog programa uzvanici su mogli uživati u izloženim slikama te domjenku koji je priređen u predvorju naše škole.

Fotogaleriju Đure Grčića možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 6. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »