Interaktivna izložba "Upoznaj Zemlju - zaviri u mikroskop!" u našoj školi

21. svibnja naša škola ugostila je dr. sc. Vlatku Vaniček koja je u suradnji  s Odsjekom za zaštitu geološke baštine promovirala geološka istraživanja interaktivnom izložbom Upoznaj Zemlju - zaviri u mikroskop!. Na izložbi su bili prisutni učenici od 5. do 8. razreda kojima je  geologinja Vaniček prezentirala povijest oblikovanja planeta Zemlje i njezinih kontinenata. Izložba je bila bogata eksponatima, plakatima, modelima te uzorcima koje su učenici mogli pregledati pomoću mikroskopa. Uz pomoć eksponata učenici su otkrili koji su najstariji fosili otkriveni na Zemlji. Naučili su način oblikovanja stijena te razlike u njihovom mineralnom sastavu, načine dobivanja fosilnih goriva te također kako sami mogu izraditi umjetne fosile, danas živućih organizama. Među učenicima je vladao velik interes za tu tematiku pa se nadamo da ih je dr. Vaniček ovom izložbom potaknula na razmišljanje o geologiji kao izboru budućeg zanimanja, a svakako je uspjela u svojoj i ravnateljičinoj nakani popularizacije znanosti!

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2015.

« Studeni 2017 »