Dostavili smo sakupljene plastične čepove

U četvrtak 2. rujna 2021. domar naše škole Zoran Ratković i učiteljica Nataša Sušanj školskim su kombijem dostavili sakupljene plastične čepove Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovcu. Čepove su učenici, djelatnici škole te neke privatne tvrtke s područja Općine Virje i Dječji vrtić Zrno Virje marljivo sakupljali tijekom školske godine.

Ovo nije naša prva akcija. Naime, na inicijativu učiteljice Nataše, prije nekoliko godina, krenuli smo sa sakupljanjem čepova koje Udruga u Čakovcu prosljeđuje svojim partnerima te za svaki sakupljeni kilogram čepova Udruga dobije 1 kunu i 50 lipa. Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL) pokrenula je taj projekt pod nazivom Plastičnim čepovima do skupih lijekova. Akcija se provodi na području cijele Republike Hrvatske, a u nju su uključene brojne tvrtke, Ministarstvo financija, ekološke udruge, dobrovoljna vatrogasna društva, škole, vrtići, vjerske zajednice, komunalna poduzeća i mnogi građani. Cilj projekta je na ekološki prihvatljiv način prikupiti novac koji se koristi u svrhe liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranje potrebnih lijekova.

Sakupljajući plastične čepove činimo dobro i za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo. U ovu akciju uistinu se mogu svi uključiti, jer sve što trebate učiniti je prikupiti što više plastičnih čepova s boca. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača… Potrebno je sakupiti čepove i dostaviti ih u školu.

Prilikom dostave čepova predsjednik Udruge oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovcu, Emil Vibović, učiteljici Nataši uručio je Zahvalnicu na ime naše škole koja je najveći sakupljač plastičnih čepova.

Zahvaljujemo svima koji su se do sada uključili u ovu hvalevrijednu akciju, a one koji nisu, potičemo da se uključe.

učiteljica  Nataša Sušanj

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 8. 9. 2021.

« Ožujak 2024 »