Aktivnosti članova Medijske grupe

U proteklom razdoblju članovi Medijske grupe sudjelovali su u raznim aktivnostima. U rujnu su snimali igrani film pod naslovom Dobro došao u naš razred koji je nastao prema konceptu razvijenom prethodno na radionicama Zaustavimo nasilje nad djecom, a u sklopu Festivala o pravima djece, UNICEF. Scenarij su osmislili sami učenici, a film su režirale učenice Lea Hrženjak i Petra Cik. Na filmu su sudjelovali: Patrik Hrženjak – Martin, Valentin Kraševac – Marko, Martin Žuškin – Dario, Dino Peršinović – Ivan, Mateo Miller – Goran, Gabriela Brcković – Laura, Petra Šklebar – Terezija, Hana Aganbegović – Ana-Marija, Sabine Lovnički – Viktorija, Iva Fancev – Magdalena, Marija Šimunić – Sara, Lucija Jaković – Veronika i Danijela Sunara – Jozek – razrednica.  Film je svoju pretpremijeru imao na Tulumu s(l)ova 24. listopada 2014., a premijeru  30. listopada 2014. Na Tulumu s(l)ova su bili prikazani filmovi koje su učenici osmislili prošle školske godine, a isto tako članice su sudjelovale u osmišljavanju programa povodom Dana kruha. I dalje nastavljaju, zajedno s 2. b. i učiteljicom Željkom Ivorek, provoditi projekt Što mogu učiniti za tebe i posjećivati naše starije sumještane. U Dječjem tjednu i povodom Dana kruha posjetili su naše bake Francu, Baricu i Slavicu  te štićenike Doma i obradovali ih kolačima i pekarskim proizvodima, a  za  njih su ih sakupili učenici naše škole dok su ih ispekle mame i bake učenika. Uz to su još i baki Franci odnijeli  knjige koje su otpisane u našoj Narodnoj knjižnici, a koje su velikodušno za našu baku pripremile naša bivša knjižničarka Ana i sadašnja Ivanka. Intenzivno su u proteklom razdoblju unutar ovoga projekta radili i na projektu Recepti virovske sokačic. Imali su nekoliko radionica na kojim su učenici, uz pomoć učiteljica Željke i Katarine, prepisivali recepte koje su zapisale virovske bake, mame, susjede. Velika podrška u ovom projektu bila im je i naša ravnateljica Marica Cik Adaković, a za ovakav prekrasni vizualni izgled i oblikovnu koncepciju  knjige recepata zaslužan je profesor Zdravko Tišljar.  Jedna od radionica  krasopisnoga prepisivanja recepata održana je i povodom Međunarodnoga dana starijih osoba. Projekt ovogodišnjih predstavnika naše škole na Kajkavskom etnografskom kvizu nosio je upravo naziv Recepti virovske sokačic, a članovi Medijske grupe Lea Hrženjak i Ivan Marčinko su, uz samo sudjelovanje na Kvizu, ujedno i promovirali Sokačicu na Predmartinjskoj večeri kulture. Učenici trenutno osmišljavaju završetke neobjavljenih basni književnice Nade Mihoković Kumrić, počinju s pripremama za Božićnu priredbu, planiraju nove posjete našim starijim sumještanima i zajedno s učiteljicama dogovaraju predbožićne radionice.

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2014.

« Lipanj 2017 »