Virovske košarkašice prve u Hrvatskoj

29. veljače i 1. ožujka u Virju je održana Završnica prvenstva Hrvatske u košarci za djevojčice do 13 godina. Za prvo mjesto borile su se najbolje ekipe iz Hrvatske: ŽKK Ragusa iz Dubrovnika, ŽKK Šibenik iz Šibenika, ŽKK Trešnjevka 2009 iz Zagreba te naša ekipa, ŽKK Podravac iz Virja.

Naše košarkašice i učenice - Tena Popović, Lana Popović, Iva Šoš, Barbara Šklebar, Vita Šandor, Antonia Čimin, Jelena Fancev, Iva Bednaić (iz Bjelovara), Leonarda Hrženjak (iz Đurđevca) i Lea Hudjek (iz Molva), predvođene trenerom Damirom Betlehemom, svojom su izvrsnom igrom pomele konkurenciju te zasluženo osvojile prvo mjesto Završnice. Kao najbolja košarkašica izdvojila se Iva Šoš koja je na Završnici osvojila titulu najbolje skakačice, igračice, strijelca te najkorisnije igračice MVP turnira, a u prvih pet najboljih uvrstila se i košarkašica Tena Popović. Predsjednica ŽKK-a Podravac i naša učiteljica Njemačkog jezika Nataša Sušanj, ravnateljica Marica Cik Adaković te svi zaposlenici naše škole posebno su ponosni na ovaj veliki uspjeh koji ne bi bio moguć bez mnogo volje, rada, truda i odricanja naših mladih košarkašica.

Foto: Đuro Grčić

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 2. 3. 2020.