Međuopćinski LiDraNo 2020.

U četvrtak 12. veljače, s početkom u 9 sati, u našoj školi održan je međuopćinski LiDraNo 2020., smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva. Na ovogodišnjoj Smotri ugostili smo učenike i njihove mentore iz sljedećih škola: OŠ Grgura Karlovčana, Đurđevac, OŠ Ferdinandovac, OŠ Ivana Lackovića Croate, Kalinovac, OŠ Molve, OŠ Gola, Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Strukovne škola Đurđevac i naše škole, OŠ prof. Franje Viktora Šignjara, Virje.

Učenici osnovnih i srednjih škola pokazali su sva svoja umijeća u dramsko-scenskom, literarnom i novinarskom stvaralaštvu. U Povjerenstvu za dramsko-scenski nastup bila je profesorica Martina Treščec Godek, za novinarske radove mag.rel.publ. Karlo Sigetić , a za literarne profesorica Anica Šabarić. Svim sudionicima međuopćinskog  LiDraNa 2020. čestitamo na trudu, radu, kreativnosti i maštovitosti, a posebno onima koje je Povjerenstvo odabralo i preporučilo za LiDraNo na županijskoj razini.

Na županijsku razinu u literarnom izričaju prošli su sljedeći učenici s radovima: Lana Stanešić, OŠ Virje (Pogledaj me, ovdje sam), Dora Ljubić, OŠ Virje (Najslajša mi je jaboka z njezine roke) i Lana Bazijanec, OŠ Kalinovac (Začarana dvorana).

Od srednjih škola u istoj kategoriji dalje su prošle učenice: Ena Halaček, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac (...i ostavi si deset za ljubaznost...) i Tanita Mikulić, Strukovna škola Đurđevac (V goricaj).

Od novinarskih radova najuspješniji su bili radovi učenica: Marije Švegović, OŠ Gola (Bincanje – tradicijska uskršnja igra u Goli), Patricije Zvonar, OŠ Kalinovac (Digitalna demencija) i Nike Ivandije, OŠ Ferdinandovac (Tetovaža – da ili ne).

U kategoriji dramsko-scenskog skupnog nastupa (osnovne škole) dalje su prošli učenici iz OŠ Ferdinandovac (U kinu) te učenici OŠ Molve (Ruka prijateljstva). Također, na županijsku razinu plasirali su se i učenici iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac (Roman i Julija).

U kategoriji dramsko-scenskog samostalnog nastupa (osnovne škole) dalje su se plasirali učenici: Viktor Turbelija, OŠ Ferdinandovac (Ratko Zvrko, Hoću znati, krasnoslov), Šimun Golub, OŠ Kalinovac (Miroslav Dolenec Dravski, Šwaben sie Deutsch?, kazivanje poezije) te Lana Jaković (N. Mihoković-Kumrić, Ljubavna skrivalica, monolog). Od srednjih škola u istoj kategoriji dalje su se plasirale: Ema Domović, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac (F. Galović, Lastavice, krasnoslov) i Niko Fusić, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac (F. Galović, Pred večer, krasnoslov).

Posebne čestitke našim učenicama - Dori Ljubić, Lani Stanešić i Luciji Jaković i njihovim mentoricama – Katarini Franjo, prof. i Kseniji Janković Vusić, prof. koje su se plasirale na županijsku razinu.

Fotografije donose djelić atmosfere s ovovgodišnjeg LiDraNa.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 13. 2. 2020.

« Ožujak 2024 »