Učenici sudjelovali na Martinjskoj povorci i misi

Povodom obilježavanja Dana općine Virje i slavljenja nebeskog zaštitnika svetog Martina, u ponedjeljak 11. studenoga održana je svečana Martinjska povorka na kojoj su sudjelovali, osim mnogih udruga i društava našeg sela, i učenici naše škole. ....

Prije same mise, već tradicionalno, zajednica mladih Martinci, uprizorila je scenski prikaz Dobročinstva sv. Martina u kojem smo mogli vidjeti kako je sveti Martin zaodjenuo polovicom svoga plašta promrzlog prosjaka. Svetu misu predvodio je biskup, sada u miru, Varaždinske biskupije mons. Josip Mrzljak. U propovijedi je naglasio: Što činimo kada slavimo današnji blagdan svetog Martina i druge svece? Dodajemo li mi išta tim svetima kada ih hvalimo i častimo? Oni su u vječnosti, ne možemo im više ništa dodati, već to činimo zbog nas koji smo na putu svetosti. Sveci nisu nikakvi posebni ljudi, živjeli su poput nas zemaljski život te su bili pred raznim životnim izazovima. Promatrajući upravo te ljude, napose današnjeg svečara sv. Martina, i mi možemo vidjeti kako ići danas putem svetosti. Na kraju, u ime cijele župe, zahvalu biskupu Josipu na njegovoj pastirskoj brizi za našu župu i vjernike, izrekla je gospođa Irena Tišljar.

vjeroučitelj Zlatko Bočkaj

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 12. 11. 2019.

« Ožujak 2024 »