Održana konferencija projekta "Energetska obnova zgrade Osnovne škole prof. Franje Viktora Šignjara Virje"

U srijedu 6. lipnja 2018., u 14 sati, u Glazbenoj dvorani naše škole upriličena je početna konferencija projekta Energetska obnova zgrade Osnovne škole prof. Franje Viktora Šignjara Virje kojoj su pribivali potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar graditeljstva i prostornog uređenja Predrag Štromar, župan Darko Koren, zamjenik župana Ratimir Ljubić, načelnik Općine Virje Mirko Perok, načelnik Općine Rasinja Danimir Kolman, ravnateljica škole Marica Cik Adaković, ravnateljica PORA-e Regionalne razvojne agencije Koprivničko-križevačke županije Melita Birčić, predstojnik Ureda državne uprave Tihomir Kvakarić, pročelnici županijskih upravnih tijela, predstavnik izvođača radova tvrtke GT Jura Mladen Podravec, projektant Natko Bilić iz tvrtke Planetaris te nastavnici i učitelji.

Konferencija je započela predstavljanjem projekta obnove o kojem je govorio gospodin Natko Bilić, projektant iz tvrtke Planetaris d.o.o. Zagreb. Nakon kratkog predstavljanja projekta svima se obratila ravnateljica škole Marica Cik Adaković izrazivši veliko zadovoljstvo time što je upravo virovska škola prepoznata kao potrebita za energetsku obnovu te se zahvalila svima koji su omogućili ostvarenje ovog velikog projekta. Nazočnima se potom obratio i načelnik Općine Virje, gospodin Mirko Perok koji je također izrazio zadovoljstvo projektom istaknuvši kako će se energetskom obnovom još više poboljšati kvaliteta rada naših učenika i djelatnika škole. Riječima zahvale načelnika Peroka pridružio se i župan Koprivničko-križevačke županije, gospodin Darko Koren istaknuvši, između ostalog, i zadovoljstvo kvalitetom rada virovske škole. Posebna čast bila je predstaviti i ugostiti potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra graditeljstva i prostornog uređenja, gospodina Predraga Štromara koji se također nazočnima obratio prigodnim riječima. Nakon početnih govora uslijedio je i glavni dio konferencije – potpisivanje ugovora s izvođačima radova, tvrtkom GT Jura d.o.o. Virje.

Projekt energetske obnove naše škole sufinancirala je Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020. te Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije iz Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini.

Nositelj projekta je Koprivničko-križevačka županija.

Ukupna vrijednost projekta:  5.978.512,01kn

Razdoblje provedbe projekta:  22. studeni 2016. – 28. veljače 2019.

Sufinancirano:

Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.  –  3.560.674,05 kn (59,56%)

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije iz Fonda za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini –  1.867.993,81 kn (31,25%)

Koprivničko-križevačka županija  –  549.844,15 kn (9,2%)

Projektant: Planetaris d.o.o. Zagreb

Izvođač radova: GT Jura d.o.o. Virje

Projektom energetske obnove planira se postići ušteda u energiji za grijanje od 70% te će se škola moći certificirati u energetski razred A iz sadašnjeg D.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 6. 6. 2018.