Dan škole 2018.

Svake godine s početkom proljeća slavimo rođendan Franje Viktora Šignjara, a time i važan dan naše škole - Dan škole. Ove godine školska priredba za Dan škole upriličena je u četvrtak 22. ožujka s početkom u 18 sati. Naši učenici pripremili su sa svojim učiteljima zanimljiv program koji su izveli na lijepo uređenoj pozornici koju je i ove godine uredio učitelj Likovne kulture Josip Kovačić. Kroz program su nas uspješno vodili učenici šestog razreda Lorena Potnar i Pavao Turčić.

Program je započeo plesom malenih mažoretkinja, voditeljice Sanjice Kovač, te glazbenim nastupom učenica Glazbene škole Fortunat Pintarić, Lucije Večenaj i Adele Grčić. Članovi Medijske grupe izveli su igrokaz Crvenkapica, čiji je tekst napisala knjižničarka Đurđica Krčmar Zalar, a uvježbala ih učiteljica Katarina Franjo. Publici se također predstavila i Plesna skupina viših razreda koju vodi učiteljica Željka Kišić, a članovi Recitatorske grupe nižih razreda, učiteljice Sandre Grivić, u dvoranu su svojim veselim igrokazom dozvali proljeće. Krasnoslovila nam je i učenica Marta Hasan, i to pjesmu Zlatka Tomčića Hrvatski jezik. Na čitanje novoga broja Maloga Virovca pozvale su nas Nina Markov i Lana Stanešić, učenice petog razreda i članice Novinarsko-literarne grupe, voditeljice Ksenije Janković Vusić. Cijeli program bio je prožet pjesmom i svirkom Pjevačkog zbora i Tamburaškog orkestra, voditelja Darka Gabaja. Pjevačkim solističkim nastupom izdvojio se Martin Barberic, a glazbenim Iva Puškaš.

Kao i svake godine na Dan škole, Odlukom Učiteljskog vijeća nagrađuju se najbolji učenici u radu izvannastavnih aktivnosti. Ove godine to su učenici: Martin Barberic iz 7. b te Iva Plemenčić iz 8. b razreda. Učenici su primili svoje zaslužene nagrade: Bibliju, godišnju pretplatu na reviju za slastičarstvo, sladoledarstvo i konditorstvo Dolce vita za 2018. godinu (dar Novinsko-nakladničke tvrtrke Robinson iz Zagreba) te ulaznice za projekciju filma po izboru u Kinu Velebit (dar Pučkog otvorenog učilišta Koprivnica). Nagrade su im uručile pedagoginja Mira Sulimanec i ravnateljica Marica Cik Adaković.

Prigodnim govorom, pozdravivši sve drage goste, obratila se i ravnateljica škole Marica Cik Adaković. Istaknula je kako su ove godine naši učenici bili posebno uspješni u mnogim natjecanjima u znanju, sportu, ali i likovnom i literarnom stvaralaštvu. Osim ravnateljice, prisutnima se prigodnim riječima u ime načelnika Općine Mirka Peroka i same Općine obratila pročelnica Kristina Filipović te Melita Ivančić u ime župana Darka Korena. Svečanosti je pribivao i novi predstojnik Ureda državne uprave u Koprivnici Tihomir Kvakarić te Boris Sabolić.

Nakon priredbe, u predvorju škole održana je svečana sjednica Učiteljskoga vijeća proširena umirovljenicima i gostima, a poslije nje uslijedilo je druženje i blagovanje u slavljeničkom raspoloženju.

Više fotografija pogledajte pod opširnije!

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 22. 3. 2018.