Šahovski turnir u našoj školi

12. prosinca 2017. u našoj školi održan je šahovski turnir. Turnir je vezan uz projekt Šah u škole, a promiče ga šahovska zaklada Adriatic koju je osnovao Garry Kasparov, jedan od najvećih šahista svih vremena. Glavni cilj projekta je popularizacija šaha među školskom djecom koji im donosi brojne prednosti poput razvijanja logičkog razmišljanja i zaključivanja te poticanja koncentracije i kreativnosti, analitičke vještine i vještine donošenja odluka (s obzirom da šah također podučava odlučnost, motivaciju i sportsko ponašanje).

Promotor projekta Šah u škole bio je ujedno i organizator i sudac turnira gospodin Ivan Baruškin, predsjednik ŠŠK -a Konaki iz Novog Virja. Turniru se odazvalo oko pedesetak djece koja su bila podijeljena u četiri kategorije: djevojčice i dječaci od 1. do 4. razreda i djevojčice i dječaci od 5. do 8. razreda.

Od nižih razreda odličja su dobili sljedeći dječaci: 1. mjesto zauzeo je Mihael Topolčić, 2. mjesto Matej Čižmešinkin, a 3. mjesto Branimir Tomec. Od djevojčica nižih razreda 1. mjesto zauzela je Petra Drmenčić, 2. mjesto Lana Lukanec, a 3. Vita Šandor. Od viših razreda, dječaka, 1. mjesto pripalo je Miroslavu Ormanecu, 2. mjesto Domagoju Glavniku, a 3. Leu Pozderu. Od djevojčica viših razreda 1. mjesto osvojila je Marija Halusek, a 2. mjesto Klara Pisačić. Svim natjecateljima zahvaljujemo na sudjelovanju, a najuspješnijima čestitamo na odličnoj igri!