GLOBOVCI predloženi za Državnu smotru i natjecanje

Međužupanijska smotra hrvatskih GLOBE škola Centar Daruvar održana je u petak 10.3.2017. u Tehničkoj školi Daruvar.
Rad škole u programu GLOBE predstavile su škole iz tri županije: Bjelovarsko-bilogorske, Virovitičko-podravske i Koprivničko-križevačke. Škole sudionice Međužupanijske smotre su: OŠ Vladimir Nazor Virovitica, OŠ Josipa Kozarca Slatina, OŠ Ivane Brlić Mažuranić Virovitica, OŠ Eugena Kumičića Slatina, OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, SŠ Marka Marulića Slatina i Tehnička škola Daruvar, a promatrači su bili škole Gimnazija Petra Preradovića Virovitica i Srednja škola Garešnica.

Našu školu predstavljali su učenici: Lovro Grivić, Neven Lukić, Josip Štefan i metor Darko Herbai.

Čast da izvuče redne brojeve kojim će redom škole izlagati dobio je Josip, koji je za nas izvukao redni broj 1, te smo probili led sa predstavljanjem škola. Po završetku prezentacija komisija je ostala bodovati rad u protekloj godini, a svi ostali učenici i metnori imali su organizirani razgled Daruvara sa stručnim vodićem. Obišli smo dvorac Janković, Češku besedu, Crkvu presvetog trojstva, park i terme, te saznali podatke o povijesti Daruvara.

Nakon obilaska i razgledanja grada došlo je vrijeme objave rezultata.

Naša škola kao trećeplasirana predložena je za Državnu smotru i natjecanje koje će se održati u svibnju u Zadru. Sad nam preostaje samo ćekati konačne rezultate i radit na našem znanstveno istraživačkom projektu pod nazivom "Sedmodnevna i trodnevna prognoza vremena"

Više fotografija sa smotre koje su snimili profesori Tehničke škole Daruvar možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 11. 3. 2017.

« Srpanj 2017 »