Predavanje profesorice Irene Tišljar "Ljekovito bilje i fitoterapija"

7. veljače u 19 sati u Glazbenoj dvorani naše škole u organizaciji viroske udruge Roze, udruge za promicanje zdravlja seoskih žena Virje, održano je predavanje profesorice Irene Tišljar Ljekovito bilje i fitoterapija.

Prije samog predavanja goste u prepunoj dvorani pozdravila je ravnateljica naše škole Marica Cik Adaković, koja je i sama članica Udruge, a potom je aktivnosti Udruge predstavila njihova nova predsjednica gospođa Jasna Dragica.

Poslije predstavljanja Udruge, Irena Tišljar, profesorica iz Gimnazije dr. Ivana Kranjčeva održala je zanimljivo i korisno predavanje o liječenju biljem te upoznala s nekim konkretnim pripravcima koji se mogu napraviti  kod kuće, a mogu prevenirati ili ublažiti neke zdravstvene tegobe. Riječ je o sirupima, čajevima, kremama…  Biljke pritom treba dobro poznavati i pravilno ih sušiti. Također je spomenula koje biljke se za što koriste. Nakon predavanja uslijedilo je čašćenje kolačima koje su ispekle neke članice Udruge i biljnim čajem iz naše školske kuhinje.

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 9. 2. 2017.

« Svibanj 2017 »