Bili smo dio prve Virovske noći muzeja

Virovska noć muzeja u kojoj su sudjelovali i učenici naše škole, članovi Etnogrupe s učiteljicom Silvanom Bebek, Medijske grupe s profesoricom Katarinom Franjo i Mladi knjižničari sa školskom knjižničarkom Đurđicom Krčmar Zalar, uvela nas je u još jednu bogatu godinu ispunjenu raznim kulturnim događajima čime su Virovke i Virovci još jednom opravdali visoku razinu kulturne osviještenosti malog podravskog sela.

Virovska noć muzeja započela je predstavljanjem dvaju brojeva Podravskog zbornika koje su predstavili, nekad vrsni učenici virovske škole, urednik Robert Čimin i grafički urednik Tomislav Turković, a književni dio popratili današnji Mladi knjižničari, sudionici projekta Tulum s(l)ova.

Oko 22 sata u šetnji kroz virovski muzej vodili su nas članovi Etnogrupe s učiteljicom Silvanom Bebek prikazavši nekoliko tradicijskih igara, a Vesna Peršić Kovač dala je  kratki prikaz etnografske zbirke Zavičajnog muzeja Virje.

Na samom kraju Virovske noći muzeja, oko ponoći, članovi Medijske grupe, sudionici Tuluma s(l)ova uz topli kakao čitali su Bajku Virovku i prikazali nekoliko kratkih filmova iz rada Medijske grupe s voditeljicom Katarinom Franjo, prof.

objavio: Đurđica Krčmar   datum: 3. 2. 2014.

« Ožujak 2017 »